Reklamní sdělení
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
Chytrý výpishttps://chytryvypis.czAutomatizace bankovních procesů. Sloučení účtů, uživatelé a práva, rychle vyhledávání.

Bandog jak jej známe dnes, je poměrně nové plemeno, které bylo vyšlechtěné v minulém století. Ale jeho historie sahá hlouběji. Zmínky o podobných psech, kteří převážně strážili majetek, pochází z druhé poloviny 16.století.Ovšem ještě v dobách velkého Říma existovala podobná plemena, která bojovala i s gladiátory a požívala se ve válkách.

Během 50-60.let 20 století začal doktor John Swinford šlechtit toto plemeno. Křížil mastify a americké stafordšírské teriery. Snažil se o spolehlivé hlídače, který bude skvělým psem do rodiny, ale i využitelný ve službě. Bohužel k vůli smrti pana Swinforda se plemeno nestihlo plně vyvinout, a proto ani v dnešní době není uznáno Mezinárodní kynologickou federací.

Povaha-Bandog je plemeno, které se hodí do rodiny, protože velmi miluje děti a instinktivně je chrání ale může to být i služební pes. S ostatními mazlíčky příliš nevychází. 

Správná výchova a výcvik jsou u tohoto plemena velmi důležité!